Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Create an account on our board

or login and enjoy all the possibilities

Existing user? Sign In

Sign In



Sign Up

Hype Zone

New theme is UP!!!

News

Stay tuned by visiting this topic

Sign in to follow this  
burnfire

[Sugestie] burnfire69

Recommended Posts

Nickname: (nickname-ul tau pe server) burnfire69
Ideea ta: (ideea) Sa se interzica omorarea playerilor la spawn, daca sunt inactivi.
Descriere: (descrierea ideii tale) Unii pot abuza de faptul ca un player e afk si nu s-a marcat ca fiind plecat cu comanda /afk, si sa faca kill-uri pe nedrept. De fapt, chiar se abuzeaza in momentul de fata, dar ma rog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Părerea mea este că nu ar fi necesară pt că tot adăugând reguli luam placerea playerilor de a se juca pe server.Daca playerul respectiv nu vrea sa fie omorât sa se pună /afk sau pe pauza și gata.Nu are rost sa sancționăm și chestia asta fiindcă totuși acesta este un server de stunt unde vrem ca toți să de simtă bine(asta vreau eu) și nu un server de gen rpg unde sa facem reguli cat articolele din codul penal.Ar trebui sancționate doar lucrurile care chiar deranjează playerii și ordinea pe server.In situația de față pe unul in ajuta in top kills iar pe celălalt în top deaths deci nu vad nmk rău în asta când ambii au de câștigat deci 

:contra:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu poti spune ca cel care ajunge in top deaths ar fi prea avantajat. Da, rapesti placerea unui jucator de a face killuri, dar in acelasi timp faci playerul care tot moare mai fericit, deci nu e nici o pierdere. Nu spune nimeni ca trebuie sa facem o Constitutie a serverului, dar un server organizat, in care regulile sunt reguli iar pedepsele sunt pedepse este mai apreciat de un public tinta mai potrivit, comparativ cu un server in care nu se respecta nici o regula.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 7 minute, burnfire a spus:

Nu poti spune ca cel care ajunge in top deaths ar fi prea avantajat. Da, rapesti placerea unui jucator de a face killuri, dar in acelasi timp faci playerul care tot moare mai fericit, deci nu e nici o pierdere. Nu spune nimeni ca trebuie sa facem o Constitutie a serverului, dar un server organizat, in care regulile sunt reguli iar pedepsele sunt pedepse este mai apreciat de un public tinta mai potrivit, comparativ cu un server in care nu se respecta nici o regula.

Daca playerul ăla e afk nu il poți face mai fericit dar mai bine ne-am axa pe regulile importante fiindcă sunt de acord cu organizarea unde regulile sa fie reguli dar nu cred că asta este de o importanta deosebita 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×