Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Create an account on our board

or login and enjoy all the possibilities

Existing user? Sign In

Sign In



Sign Up

Hype Zone

New theme is UP!!!

News

Stay tuned by visiting this topic

Sign in to follow this  
ovydyu

Anunt! Update 0.2

Recommended Posts

Salutare !
Am decis sa va prezint micile imbunatatiri facute la server.
Peste ceva timp vor mai aparea si alte lucruri noi captivante si frumoase tot in acesta versiune.
Cele lalte imbunatatiri le voi pune cand le termin, foarte curand, datorita lispa timpului in ultima vreme
nu am mai avut timp sa fac si cealalta jumatate de update planificata.

In jumatatea de update neterminata mai am de facut:
-o mapa incepand din orasul SF care contine si un vapor
-am de facut vaporul sa se deplaseze automat la un anumit interval de timp intre doua orase
-un sistem de "/rescue" care selectezi locul unde doresti sa fi spawnat cu un singur click pe o imagine cu mapa serverului(nu spun mai mult sa fac o supriza)

In jumatatea de update facuta avem:
-Un sistem care inlocuieste prima litera de la inceputul propozitiei cu o litera mare;
-Texdraw cu skinul pe care il aveti langa minimap
-Am adaugat la sistemul de "/service" obtiunea de Girofar care foloseste in general Soferilor Pe Tri cand transporta incarcatura cu un gabarit depasit in greutate sau lungime atragandule atentia celorlalti participanti la trafic atentia asupra lor.
-Impartirea serverului in doua limbi de comunicare "Romana" si "Engleza" depinde de ce-si alege fiecare player la inregistrarea lui pe server sau din comanda "/psettings" ;

Am pus aceasta parte de update, deoarece sa nu stau cu ea in pc, nefolosita si jucatorii aseptand sa apara.

Succes !

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×