Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Create an account on our board

or login and enjoy all the possibilities

Existing user? Sign In

Sign In



Sign Up

Hype Zone

New theme is UP!!!

News

Stay tuned by visiting this topic

Sign in to follow this  
Razvan[IS]

Sugestie Forum Razvan

Recommended Posts

Nickname-ul tău: (scrie aici nick-ul tău)  Razvan[IS]
Vârsta ta :(scrie aici vârsta ta)  16
Ideea ta: (descrie aici ideea/sugestia )   Sa poti lua fotografii direct din pc sa le pui la avatar, fara link si prostii, ca eu nu mai stiu sa imi schimb poza de avatar acum :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acest lucru se poate face cu ajutorul unui upload al imaginii dorite pe un site de genul imgur .. Imageshack .. Postimg, in acelas timp sa si corespunda cu dimensiunile admise la avatar.( nu le stiu exact ca ti le spuneam :)) )

Inainte exista posibilitatea asta doar ca se ocupa spatiul forimului, urcai o imagine de calitate buna intr o rezolutie mare , chiar daca ea primea automat resize .. Imaginea in original se salva undeva ..logic.

:contra:

Edited by blacklife

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 25 minute, Liberty a spus:

:contra:

Imaginile alea se salveaza pe serverul forumului, si consuma spatiu, care si asa e putin, din cate am inteles. :)

Ai zis sa spui ce a spus blacklife sub alta forma?  Am încercat cu imgur cu link-u, forum codes și nimica. Când răspundeți la o sugestie veniți cu argumentul vostru,nu copiați doar ca sa faceți post-uri. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru informatia tuturor, pozele puse din linkuri sunt uploadate pe site, dar sunt comprimate bine(in jur de 15/20 KB) asa ca e discutabil acest topic.

Insa am oprit aceasta functiune nu din cauza ca se uploada pe site ci pentru protectia site-ului, evitatea injectarii cu diferitor fisiere malware(in orice caz).

Deci topicul ramane inchis cu "RESPINS".

- CMD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×