Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Create an account on our board

or login and enjoy all the possibilities

Existing user? Sign In

Sign In



Sign Up

Hype Zone

New theme is UP!!!

News

Stay tuned by visiting this topic

Sign in to follow this  
Chesterfield

Prezentare Chesterfield

Recommended Posts

Nickname: Chesterfield
Prenume: Adrian
Nume: Popescu
Vârsta: 29
Locaţia ta: București, Drumul Taberei
Hobby-urile tale: Colecționatul de muzică (pe cd, casetă sau vinil)
Interese: Sunt interese mari la mijloc :)) Just jokin, nu știu ce să trec la interese.
O descriere despre tine: Nu e prima dată când joc pe un server de trucking. Am mai jucat prin 2013 pe un server românesc, posibil să fie
acesta, posibil să nu, Romania Trucking Office se numea. Am fost și admin pe vremea aia, aveam nickname-ul oldskool_mib, nu mai știu ce
level aveam, dar țin minte că puteam crea case și bus-uri. Apoi am renunțat după ce în staff-ul adminilor intrase un puțoi de 13 ani care
avea harfe și făcea mult exces de zel, vis-a-vis de „funcția„ pe care o avea, nu respecta nimic, nicio regulă. Apoi, spre final de
noiembrie 2020, 7 ani mai târziu adică, mi-am adus aminte de cât de mișto era să bântui pe străzile din San Andreas cu tirul, făcând
convoaie și misiuni, așa că am reînceput. Exceptând cei 300 scor pe care i-am primit de la eventul cu cadourile, am in total 1400 scor in
mai putin de o lună, și fac totul din plăcere, 3-4 ore pe zi. De aici și minusul meu pe care-l am pentru ăia care intră pentru prima dată
pe un server si cer scor și bani si case si masini doar așa, fără să facă nimic. Așa fusese și acel admin de care am povestit mai sus,
pentru care am renuntat să mai joc in 2013. By the way, sunt un tip calculat, linistit, care militează pentru egalitate în drepturi, adică
dacă ăla mai prost poate, și celalalt mai bun trebuie să faca la fel. Și invers.
De unde ai aflat de Hype-Zone ?: din aplicația de SA:MP. Scrie site-ul sub detaliile serverului.
Alte precizări ?: ALte precizări nu am, nimic în plus, nimic în minus, momentan. Sper să nu dispară acest server. Pentru mine, că l-am 
redescoperit acum, după 7 ani, e precum capsula timpului. Mă bucur că existați. Sunteți singurul server de trucking românesc. Repet,nu știu 
dacă R.T.O. e unul și același cu voi, pe vremea aia el era singurul, in 2020 voi sunteți singurul. Poate sunteți chiar același server?

Respect!
Edited by Chesterfield

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 oră în urmă, Chesterfield a spus:

 Mă bucur că existați. Sunteți singurul server de trucking românesc. Repet,nu știu 
dacă R.T.O. e unul și același cu voi, pe vremea aia el era singurul, in 2020 voi sunteți singurul. Poate sunteți chiar același server?

 

Black ma va corecta daca gresesc , nu prea stau bine nici eu cu memoria. :v , din cate imi amintesc si noi am fost de prin 2012,2013 cu server ON . (Romania National Trucking) RNT.

RTO e altu' .

Bine ai venit printre noi . 👍

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moamă, m-ai cucerit la partea cu colecționatul. :)) Și eu colecționez, dar în ritm foarte lent și majoritar CD-uri (muzică trance sau alte genuri de muzică electronică, și pop). Am și câteva viniluri, dar mai mult din nevoie (melodii trance vechi care nu sunt pe net la o calitate decentă). Dacă ai cumva colecția pe Discogs, m-aș bucura să dai un link.

Aici e colecția mea: https://www.discogs.com/user/Valentin_VV/collection (nu am actualizat-o cu cele mai recente „achiziții”, probabil o să mă ocup în ianuarie).

 

RTO s-a închis din câte știu și nu avea nicio treabă cu RNT-ul. Doar mai veneau playeri de acolo să ne zică nouă cât de nașpa e RNT-ul și că la ei e mai bine.

 

Bine ai venit și distracție plăcută pe RNT!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 18 ore, Liberty a spus:

Moamă, m-ai cucerit la partea cu colecționatul. :)) Și eu colecționez, dar în ritm foarte lent și majoritar CD-uri (muzică trance sau alte genuri de muzică electronică, și pop). Am și câteva viniluri, dar mai mult din nevoie (melodii trance vechi care nu sunt pe net la o calitate decentă). Dacă ai cumva colecția pe Discogs, m-aș bucura să dai un link.

Aici e colecția mea: https://www.discogs.com/user/Valentin_VV/collection (nu am actualizat-o cu cele mai recente „achiziții”, probabil o să mă ocup în ianuarie).

 

Și eu colecționez mai lent, am vreo câteva sute de albume, sunt mai mult pe partea de muzică necomercială, hip-hop și rock, dar am și electronică, gen chill-out, drum and bass, dub dar și ceva reggae. Am avut și ceva cd-uri de trance și garage, dar cred că le-am dat cadou, fiindcă nu e genul meu.

Acesta e noul meu cont de discogs: https://www.discogs.com/user/adrian.bpr

Am mai avut un alt cont, dar un user mi-a făcut niște probleme. Aveam un album la vânzare, ăla a selectat că-l cumpără dar apoi a renuntat si astfel discogs m-a penalizat cu 1 sau 2$ pentru o tranzactie pe care n-am mai facut-o. Si astfel am renuntat la cont fiindca discogs mi-a blocat magazinul și nu mai puteam să-l folosesc. Initial am vrut sa plătesc datoria ce o aveam la discogs, dar când am vrut sa platesc cu cardul mi-a fost blocat contul. M-au sunat imediat de la Garanti Bank spunându-mi că un site nesecurizat și neserios a vrut să-mi fure bani din cont, mai mult decât trebuia. Așa am renuntat la vechiul cont discogs si mi-am facut altul. By the way, asta e cel vechi: https://www.discogs.com/user/oldskull.fanatiks

O să încerc cândva, posibil prin ianuarie, sa fac un update la contul nou.

Salutare!!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 19 ore, Angelo a spus:

Black ma va corecta daca gresesc , nu prea stau bine nici eu cu memoria. :v , din cate imi amintesc si noi am fost de prin 2012,2013 cu server ON . (Romania National Trucking) RNT.

RTO e altu' .

Bine ai venit printre noi . 👍

Diferenta dintre cele două servere este că RTO avea multi admini copii, chiar dacă atunci aveam 22 sau 23 de ani, mă simteam ca la grădiniță printre ei. Majoritatea făceau numai rahaturi pe server. Și o chestie pe care aș vrea să o notez cu plus, atunci când jucam pe serverul ăla, erau online in fiecare zi în jur de 30-40 de playeri, dar asta din cauză că RTO avea un marketing bun pe facebook, știu că pompau bani in reclame pe facebook, așa intrau mulți, țin minte că mereu faceam convoaie cu minim 10 oameni la orice oră, în orice minut.

Pe National Trucking simt maturitate si seriozitate. Poate s-au schimbat generațiile? Am relaționat aici cu jucători de 12-13 ani care vorbeau respectuos pe chat și chiar aveai o bucurie să faci un convoi cu ei. Chiar dacă e chilleanu aici, e normal să-mi doresc să intre și aici mai multă lume, ca nu cumva într-o zi să vă săturați și să faceti ceva pe el de server.

Acum vreo câteva zile nu mai mergea serverul și deodata parcă am revenit la realitate ca un drogat din ala care a rămas fără heroină și mă intrebam: eu acum ce fac cu viața mea?
Nu vreau să ajung să mă mai intreb asta :))) Keep up the good work!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit !

RTO si RNT au fost fost servere diferite de la bun inceput , plecand de la acelasi '' gamemode '' .. s-a optat pentru o politica diferita fata de serverele din acea vreme.

Cu toate astea nu ne-am bucurat  de mare popularitate pe atunci, pe acum .. nici nu mai zic, dar nici timpurile nu mai sunt la fel, jucatorii au mai multe optiuni, multiplayer-urile  erau ceva mai inexistente prin 2012 .. 2013. 

 

Ne bucuram ca iti petreci timpul pe serverul nostru, e nevoie de oameni ca tine.

Bafta.

Edited by blacklife
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×