Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Create an account on our board

or login and enjoy all the possibilities

Existing user? Sign In

Sign In



Sign Up

Hype Zone

New theme is UP!!!

News

Stay tuned by visiting this topic

Sign in to follow this  
Catalinn

Moduri de ''stare'' a jucatorilor (Liber;Peaceful;Inamic/Enemy;Alianță/Alliance )

Recommended Posts

Nume pe server:Catalinn
	Varsta:18
	Sugestia:Sa se faca niste moduri de stare pentru jucatori din care vor putea alege:
De ex :  In modul Liber sa poti face DM cu orice jucator(de asemenea sa fie si el pe un mod gen Inamic/Alianta si sa nu conteze clasa la care esti!
                In modul Peaceful(Liniștit) nimeni nu te poate ATACA de asemenea nici tu nu-i poti ATACA pe ceilalti jucatori chiar daca e inamic/alianta sau liber.
                In modul Inamic/Enemy sa se poate permite DM doar intre MAFIE și POLITIE.
          In modul Alianta/Alliance sa se poate face echipe(aliante) si DM-ul sa fie doar  intre ALIANTE.
Cu ce crezi ca ne-ar ajuta sugestia ta?: Cred ca aceasta sugestie ar ajuta foarte mult la comportamentul jucatorilor in ceea ce priveste DM-ul. 
                                                         Si din cate am obeservat pe server sunt destul de multi care le ar place sa faca dm intre ei , nu mai INTRE politie si mafie!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceasta sugestie e una chiar foarte buna.Chiar aveam nevoie de asa ceva si ma bucur ca cineva a putut sa faca aceasta sugestie!Eu votez cu DA!

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ce ai relatat tu, o dăm deja spre gang-uri și bătălii...lucru care nu este caracteristic pentru modul Trucking și RolePlay... Odată cu implementarea asta mulți nu vor mai muncii,doar se vor bate în arme deci încă un lucru în minus. Consider ca DM între mafie și politie care este în prezent pe server este suficient. 

Din partea mea :contra:

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, SNP said:

Din ce ai relatat tu, o dăm deja spre gang-uri și bătălii...lucru care nu este caracteristic pentru modul Trucking și RolePlay... Odată cu implementarea asta mulți nu vor mai muncii,doar se vor bate în arme deci încă un lucru în minus. Consider ca DM între mafie și politie care este în prezent pe server este suficient. 

Din partea mea :contra:

Omu nu se refera la ganguri din cate am inteles eu. El zice in felul urmator: daca sunt 2 prieteni care vor sa se joace sa nu fie necesar sa faca scor pentru Mafia sau Politie, ci sa se dea amandoi pe modul inamic si sa se atace. El zice ca cei de pe modul inamic sa poata ataca DOAR jucatorii de pe modul inamic, pe ceilalti jucatori fiind interzis sa faci dm.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aș merge mai mult pe varianta unei arene pentru duel-uri 1vs1 sau pe echipe, acum cum consideri și tu ca este mai bine și mai avantajos de implementat. 

1 oră în urmă, Sami a spus:

Omu nu se refera la ganguri din cate am inteles eu. El zice in felul urmator: daca sunt 2 prieteni care vor sa se joace sa nu fie necesar sa faca scor pentru Mafia sau Politie, ci sa se dea amandoi pe modul inamic si sa se atace. El zice ca cei de pe modul inamic sa poata ataca DOAR jucatorii de pe modul inamic, pe ceilalti jucatori fiind interzis sa faci dm.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pare o idee destul de buna,

Sunt multi jucatori care vor sa se distreze intre ei ak prieteni sau ... '' rivalitatea '' mafie - politie ,  unde mereu a fost o mare confuzie la mijloc. 

Efectiv, jucatorii beneficiau de arme , magazine pentru arme dar nu aveau habar cand pot folosi armele si unde.

 

Mi se pare destul de logica ideea lui catalin, in asa fel poti trage la raspundere doar jucatorii care isi fac de cap in afara gameplay-ului ,  avand posibilitatea de a verifica daca un jucator e prins la mijloc ..fara sa vrea, pe langa asta .. oferi o sansa / o modalitate in plus jucatorilor de a se distra.. si de a petrece timpul pe server.. intr-o oarecare limita ( sa nu ajungem la gang uri ... sau ce s-a scris mai sus ).

Daca era sa ne rezumam doar la trucking pana in prezent, sunt sigur ca nu reuseam sa adunam pe server nici aia 20 jucatori ..care sunt conectati constant zilnic.

Personal sunt :pro: , dar odata cu asta ...  ar fi nevoie si de  urmatoarele:

- Regulile serverului actualizate privind DM ul, eventual .. daca jucatorul e '' peaceful '' sa nu poti trage in el.

- Magazinele de arme ar trebuii sa primeasca niste imbunatatiri . 

- Armele sa fie mai scumpe , eventual, sa se si salveze dupa ce iesi de pe server.

- Adaugarea unei comenzi prin care sa iti '' selectezi '' stadiul , ( sau de adaugat la /psettings )  eventual ..sa se creeze si un Label deasupra numelui jucatorului cu stadiul sau, pentru ca altii sa stie.

- O comanda prin care sa verifici stadiul jucatorului ( in cazul abuzurilor ) , cat si o restrictie .. sa poata schimba stadiul intr-un interval de x secunde, spre exemplu.

 

( Acestea sunt ideile mele personale,  pe care eu le consider necesare, cine vrea, poate sa contribuie la ele).

 

Edited by blacklife

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×