Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Create an account on our board

or login and enjoy all the possibilities

Existing user? Sign In

Sign In



Sign Up

Hype Zone

New theme is UP!!!

News

Stay tuned by visiting this topic

Sign in to follow this  
Silva

[Report bug] Silva

Recommended Posts

Efectele bugului: (descrie bugul) Comenzile pentru teleportare la casa sau insula personala nu functioneaza. /myhouse sau /"silva" in cazul meu. Zice ca esti teleportat, dar tot acolo esti.
De asemenea, /lockcar pentru masina personala, aparent nu iti incuie masina, se poate sui cine doreste in ea.
Cand l-ai descoperit: (spune cand ai descoperit bugul) Azi.
Locatie: (daca este bug la mapa) - 
O poza cu bugul: (pune o poza cu bugul) Nu cred ca este necesar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La teleporturi mi se întampla la fel(doar daca am samp-ul in sine si am reteaua libera de dispozitive) dar tot asa chiar daca nu am absolut nimic care consuma net dupa 20 de minute e la fel.Am prins o zi in care am dat 8 reloguri numa sa pot sa ma teleportez in lv sau ds.Dar...tind sa cred ca e o problema a hostului in sine(Alt server al comunitatii a avut tot de la Hostgame si s-a intamplat absolut la fel).

E de verificat la gamemode dar tind ca cred ca 95% din problema cauzarii acestui bug este hostul IS(HostGame).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lockcar daca e sistemul care cred eu ca e poate fi rezolvat usor. Daca nu se descurca Fallen ii pot spune ce am facut eu. Vreau sa ajut, nu sariti degeaba iar :)

cat despre teleport ii dau dreptate lui Doom.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 11 minute, Sami a spus:

Lockcar daca e sistemul care cred eu ca e poate fi rezolvat usor. Daca nu se descurca Fallen ii pot spune ce am facut eu. Vreau sa ajut, nu sariti degeaba iar :)

cat despre teleport ii dau dreptate lui Doom.

wb.Mersi.Vezi ca se poate si fara tam tam?

Edited by DoomOfEmpire
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au fost rezolvate de mult, insa nu au fost updatate pe server. Nu inca.

 

:topicclosed:

Cat despre teleporturi, mie imi merg perfect, in plus nu exista /myhouse pentru insula personala. Mai mult, /lockcar nu este pt. masini personale, e pt. restul masinilor, /car, /veh, /v etc. Sa iti blochezi masina personala intri in /vcp atat. Acum nu va functiona acel feature "Lock" pt. ca intreg sistemul de DS se poate activa sau dezactiva sau doar anumite optiuni, asa l-am creat daca apar unele buguri sa pot dezactiva tot sau partial din admin panel. 

 

Pentru noul update trebuie sa asteptati. Sunt in vacanta si imi acord timp mie in principal.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×