Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Create an account on our board

or login and enjoy all the possibilities

Existing user? Sign In

Sign In



Sign Up

Hype Zone

New theme is UP!!!

News

Stay tuned by visiting this topic

Ruben_

Discutie.

Recommended Posts

Mie imi e dor de IS!

Versiunea cea mai frumoasa si aia care si avea multi players a fost aia in care erau 10 ganguri libere, fiecare cu numele lui si la spawn puteai alege carui gang vrei sa apartii. Intrau si playeri care voiau dm, ca sa captureze teritori, dar intrau si playeri care voiau sa faca role play de-a politia, sau altii de-a mafiotii. Nu va e dor de acel IS ? 

Mie mi-a venit o idee. Ce-ar fi ca IS sa se re-intoarca la versiunea aia, dar modificata, ceea ce ar face din IS v7.0 Noul IS ar fi fain in felul urmator: Vip si comenzile e bine sa fie asa cum sunt, dar unica chestie e pretul in ore care este prea mare. Dar hai sa ajungem la punct. Foarte frumos si interesant ar fi asa: 10 ganguri dintre care 5 sa fie ca poti alege carei sa apartii cand te spawnezi: astea sa nu aiba baze cu mapa, doar zona colorata pe mapa si sa fie nume care atrag copiii adica Mafia, Police, Grove Street, etc. Celelalte 5 ganguri ar fi frumos sa fie libere in total, adica sa fie pe rankuri cum e acum in v6.9, dar sa fie cu nume si culoare schimbabila de Owner in gang. Fiecare gang dintre astea 5 sa aiba 1-2 Owneri/Founderi. Bazele astea sa fie si cu niste obiecte, dar fara gate sau pereti, ceva simplu, 5-10 obiecte.

Sper sa va placa ideea si ca @FaLLenGirLsa o aprobe si sa lucreze la acest proiect cand va avea timp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer, si mie mi-a placut versiunea aia mai mult. Era mai multa libertate pentru toți sa faci ce vrei si sa ai acea optiune sa ai un playstyle diferit mereu.

:pro:

Edited by _Denisthedude_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu care e treaba pe IS.

Dar eu cred ca nu e nevoie de schimbari "tehnice". Chiar nu e nevoie.

In SAMP nu mai exista "chef". Asta observ eu. 

Si eu pot sa imi amintesc despre vremurile de demult. Jucam pe un server unde era un clan cu numele "9mm". Era foarte frumos, fiindca atunci toti aveau chef sa se joace SAMP. 

Nu e vorba de schimbari de ordin tehnic. Efectiv nu mai exista acel chef de joaca.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, ActiON_ said:

Nu stiu care e treaba pe IS.

Dar eu cred ca nu e nevoie de schimbari "tehnice". Chiar nu e nevoie.

In SAMP nu mai exista "chef". Asta observ eu. 

Si eu pot sa imi amintesc despre vremurile de demult. Jucam pe un server unde era un clan cu numele "9mm". Era foarte frumos, fiindca atunci toti aveau chef sa se joace SAMP. 

Nu e vorba de schimbari de ordin tehnic. Efectiv nu mai exista acel chef de joaca.

Respect.. 9mm the best :)) am fost si eu.

In legatura cu chefu, sunt o gramada de playeri care vor sa se joace roleplay si dinastea... jucatorii tari s-au mai lasat, dar playerii de 10-12 ani inca au acel "chef", tocmai deaia voiam sa ze reintoarca sv-ul la o versiune veche modificata, pt ca atunci au fost cei mai multi players

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 07.12.2018 at 10:12 AM, ActiON_ said:

Spunea Blacklife ceva adevarat acum ceva vreme.

Lumea nu se mai joaca SAMP fiindca nu se mai fac update-uri. 

 

S-a facut unul si a fost jalnic, ce rost mai are ?

Update-ul acela de iti placea tie Ruben, si mie imi placea mult, mai ales ca am stat sa lucrez o perioada indelungata la el. Acel update nu a prea prins la toti jucatorii sincer, nu stiu cum sau ce ti se parea tie, dar peste 60% voiau sa fie cum este acum. Iar, e destul de usor sa vrei mereu ca un server sa fie deschis, poate care iti placea tie si era pe gustul tau, dar nici macar 10% din cei care il adorau il ridicau in slavi atata nu au incercat sa ma ajute sa-l tin deschis si sa fie jucatori. Nu ma refer la host-ul normal, poate ca nici la hosted tab, ci la faptul ca voi trebuia foarte mult sa ii faceti reclama buna servrului, eu nu ma pot ocupa de toate, iar asta a dus la inchiderea lui, pt cat timp nu stiu.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×