Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Create an account on our board

or login and enjoy all the possibilities

Existing user? Sign In

Sign In



Sign Up

Hype Zone

New theme is UP!!!

News

Stay tuned by visiting this topic

Jeepi

Reclamatie abuz vip-Teleport la police

Recommended Posts

Nickname-ul tău: Jeepi
Vârsta ta: 17
Nickname-ul membrului raportat: Neveu
Motivul raportării: S-a teleportat la mine pentru wanted...ceea ce nu este corect din punct de vedere al regulamentului si nu imi da pace,tot timpul are ceva de comentat inpotriva mea.
Imagine doveditoare: https://imgur.com/a/QzjyB1f     https://imgur.com/a/uk7D3v0   https://imgur.com/a/0kbfL5A     https://imgur.com/a/692yNho

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 23.07.2018 la 18:08, Jeepi a spus:

Nickname-ul tău: Jeepi
Vârsta ta: 17
Nickname-ul membrului raportat: Neveu
Motivul raportării: S-a teleportat la mine pentru wanted...ceea ce nu este corect din punct de vedere al regulamentului si nu imi da pace,tot timpul are ceva de comentat inpotriva mea.
Imagine doveditoare: https://imgur.com/a/QzjyB1f     https://imgur.com/a/uk7D3v0   https://imgur.com/a/0kbfL5A     https://imgur.com/a/692yNho

Din ce am văzut,Domnul Jeepi,tu ai avut ca dovadă acel jail care ti l-am dat când m-am săturat să te mai urmăresc,în rest,am dat port numai ca să stau pe capota Infernusului,nu cred că te-a deranjat dacă stăteam pe capotă.Si e posibil ca la acel ss cu somatie să mi-fi dat port,dar cred că m-am dat jos ca să spawnez o masină și să te urmăresc.

În rest,tu nu ai precizat că ai făcut abuz extrem de vip,spawnând tancuri in aria LVPD-Juilus South(iesirea din lv) si trăgeai în mine si în Sorin,desi ai mai fost odată cu Appily și cu încă cineva,și făceai kill-uri cu arme când ieșea unul din spawn-ul din LV și trebuia să tragem în voi cu AWP-urile din joc,numai ca să prindem un răgaz de 10 secunde,că erați sus la o parte din acoperișul hotelului de peste drum de sediul LVPD și foloseați /port când murea cineva ca să îl înlocuiți.

Și ar trebuii să încetezi cu amenințările,ai fost admin,dar asta nu înseamnă că ai fost și ai luat demote ai infuența aferentă,ești un vip premium ca toți ceilalți și ești tratat ca atare.

Ovidiu și Sami au fost informați de faptele tale pe parcursul a 9 zile,eu făcând un filaj asupra ta și având destul de multe dovezi,nu numai 4 poze,i-am informat de fiecare dată când nu făceai ceva corect.

P.S: Ar trebuii să încetezi să mai folosești expresia sâcâitoare de "copil de 8 anișori..." pe care o folosești stimate domn,am trecut de aceea vârstă de vreo 6 ani de zile.
P.S. 2:Dacă te îți pasă atât de mult de vip-ul pe care îl dețin pe cont,te informez că ieri am luat demote până pe data de 27-07-2018.
Sper să se ia în considerare și această "contră" asupra raportului tău

Cheers!
 

Edited by DoomOfEmpire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci...daca tu nu ai fost atent la ss-uri si te dai mare si tare (practic incerci sa te scoti,dar mie nu-mi pasa ) Get-urile alea nu mi le dadeam singur,imi dadeai get ca sa ma amendezi,fara sa ma intrebi.La partea cu impuscaturile,adminul a decis sa facem police vs mafia(toata lupta asta a fost sub acordul adminului). Si as dori si eu dovezile tale,ca de vorbit asa aiurea,vorbim toti,pot spune fel si fel....dar cand voi vedea dovezile tale....atunci te voi crede pe cuvant. As dori parerea Fondatorilor daca tot spui ca i-ai informat.Apropo ti se pare ca suntem la ,,Ochii din umbra" ? Tu faci filaje....Dar ei nu stiu cate injurii adresezi playerilor.In incheiere vreau sa iti spun ca eu un simplu joc,pe care tu il tratezi ca pe un ,,Câmp".Lasa oamenii sa se joace.

Ovidiu si Sami ma cunosc destul de bine,nu cred ca am facut rau serverului niciodata ! Ba chiar l-am promovat ! 

Multumesc de intelegere ! Sa ai o zi buna ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 1 oră, Jeepi a spus:

Deci...daca tu nu ai fost atent la ss-uri si te dai mare si tare (practic incerci sa te scoti,dar mie nu-mi pasa ) Get-urile alea nu mi le dadeam singur,imi dadeai get ca sa ma amendezi,fara sa ma intrebi.La partea cu impuscaturile,adminul a decis sa facem police vs mafia(toata lupta asta a fost sub acordul adminului). Si as dori si eu dovezile tale,ca de vorbit asa aiurea,vorbim toti,pot spune fel si fel....dar cand voi vedea dovezile tale....atunci te voi crede pe cuvant. As dori parerea Fondatorilor daca tot spui ca i-ai informat.Apropo ti se pare ca suntem la ,,Ochii din umbra" ? Tu faci filaje....Dar ei nu stiu cate injurii adresezi playerilor.In incheiere vreau sa iti spun ca eu un simplu joc,pe care tu il tratezi ca pe un ,,Câmp".Lasa oamenii sa se joace.

Ovidiu si Sami ma cunosc destul de bine,nu cred ca am facut rau serverului niciodata ! Ba chiar l-am promovat ! 

Multumesc de intelegere ! Sa ai o zi buna ! 

Cred că eu si sorin n-am fost anuntati de acel dm battle pe care l-ai făcut, de altfel nici nu aveam cum să știm ce faceti voi.
Nu cred că am înjurat playerii ca să mă iau de ei,mai mult e la caterincă,și cred că nu am înjurat pe nimeni ca să se ia de mine.
Și da frate,am strâns dovezi,dar mna scuze că nu am găsit alt termen la cuvântul urmărire ca să o pun.
Dar tot nu ai precizat acel spam cu tancuri masiv.A doua oară!
Și am mai zis,nu mă intreresează ce ai fost tu,mare admin,ești vip 3,ești tratat ca atare.

Am mai uitat să mai zic,de acel "are ceva de comentat împotriva mea".Jeepi,când văd ceva ieșit din comun față de comportamentul unui VIP3 normal,mereu am să comentez,deoarece trebuiesc păstrate limitele decenței,și pe cât posibil evitarea abuzării.

Și că tot am uitat,nu ai explicat de ce ai omorât un nou player,deși se speriase de tine,și a fost necesar să vă omor pe amândoi,numai ca să încetați că vă băteați unul cu altul ca (să mi se scuze expresia) proștii pe bani.Trebuia să-l lași în pace.Mă puteam ocupa eu dacă nu-ți convenea situația respectvă.

Eu cred că asta seamănă cam cu una dintre reclamațiile lui Frică Ro,dar ăla nu se omoară de un amărât de get.Dacă dau get,ori ne plimbăm,ori ne împușcăm la mafie.Și pentru băiatul acela încă mai am respect,deși am luat odată din cauza lui demote până la Vip1.Dar în fața ta,Jeepi,nu mai ai respectul meu,deoarece întocmești din 3,4 screen-uri care arată decât get-ul si jail-ul pe care ți l-am dat.
Și ți-am dat de mai multe ori port din cauză că serverul are un delay la poziționarea player-to-player prin port,și alunecam în spate.

Și nu,nu încerc să mă scot,dacă încercam,era cu totul altceva,nu să mă confrunt cu tine pe forum,chiar dacă vorbesc pe baza unur dovezi solide,dar în nici un fel,de când activez pe RNT și pe forum nu m-am rugat de un Forum admin,Server owner sau ceva ca să-mi salveze pielea,nu.M-am scos singur din căcat făra ajutor,chiar dacă am luat sancțiuni,și chiar dacă am recunoscut că am făcut ceva.În rest nu folosesc pile pe forum,deoarece respect demnitatea fiecărui player sau admin/mod care activează pe forum și nu doresc în nici un fel să existe demote-uri pe server sau pe forum din cauza mea,unui vip/admin/owner,deoarece nu vreau să fac scandal.Ownerii/Adminii/Mods aparțin staff-ului,au fost,sunt,și vor fii întotdeauna neutrii la raporturile noastre,chiar dacă un player are niște pile.
Eu vreau să știi că nu am vrut să se ajungă la asta,dar ți-am respectat decizia să pui acest raport pe forum,și nu te-am influențat într-un fel să faci sau să nu faci aceasta.Te susțin,și îți respect decizia,domnule.

Îți aștept facebook-ul ca răspuns la acesta,dacă te interesează.

Cam atât am avut de zis,Jeepi,din punctul meu de vedere.

Să ai o zi frumoasă!

 

Edited by DoomOfEmpire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Topic mutat. Saptamana asta sunt plecat la mare, o sa se ocupe Ovidiu pana atunci. De saptamana viitoare voi reveni. O zi buna!

Edited by Sami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer sa fiu nu stiu unde vrei tu sa ajungi. Eu nu stau sa scriu romane ! Cand voi vedea dovezile tale aici pe forum. Atunci o sa poti sa spui ce vrei,pana atunci imi pare rau sa te dezamagesc,dar nu pot fi sanctionat sau altceva fara motivul vazut si de Owneri. Aceasta reclamatie a ajuns aici pentru ca nu imi dadeai pace atata tot. Daca iti doresti sa fiu scos din gradul VIP 3,nu-i problema ,se rezolva,si asa mi-am pierdut timpul pe acest server doar ca sa primesc un grad(dupa care sa imi fie luat,si iar dat,si asa mai departe ). La urma urmei este un joc,nu suntem in viata reala.Daca tot esti asa om matur,ar trebui sa intelegi asta.

O zi buna ! 

O zi buna si tie Sami !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragul meu prieten Doom ! Am citi o parte din comentariile tale si doresc sa te lămuresc de un lucru . Cand eu si Jeep te-am atacat la Baza Martorilor era o luptă între Polițiști și Mafioți la care ai participat si tu . Geo12 poate confirma !

Si poate pentru greseala pe care  nu o recunoști vei fi iertat dar țin sa te anunt sa ai grija pentru ca si alti Jucători sunt deranjați de comportamentul tau ! 

Acum nu spun ca poate Jeepi nu a gresit cu nimic . Asa cred ca ar fi mai bine sa va înțelegeți ! Oricum Admini care se ocupă de Vip vor rezolva neînțelegerea!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vom ajunge nicăieri în acest fel, propun ca ambii jucători să fie sanctionați pe o durată de căteva zile, plus că, din ce am auzit, domnul Neveu, dorește ca contul său să fie șters.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×