Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Create an account on our board

or login and enjoy all the possibilities

Existing user? Sign In

Sign In



Sign Up

Hype Zone

New theme is UP!!!

News

Stay tuned by visiting this topic

Sign in to follow this  
Autist.

Report Gang War.

Recommended Posts

Efectele bugului: (descrie bugul)sa incepem cu inceputul, eu incercam sa capturez baza inapoi, syycd vine, abea intra in gang zone, isi ia /gtank, nu face nimic, dar castiga war pt ca m-a omorat 1 DATA, si asta a fost prin peretii de la "cusca" de la Gang zone, asta trebuie schimbat neaparat, e prea unfair, si nu e prima data cand se intampla asta, s-a mai intamplat de vreo 2 ori dar am zis sa nu fac topic pt ca poate era bug temporar, dar nu, persista. dar ce m-a enervat CEL MAI TARE, a fost cand a iesit de pe server in timpul de capture, dar tot el a castigat. CUM P**A MEA E POSIBIL ASA CEVA?!?!?!?(scz de caps) ceva trebuie schimbat la acest sistem de gang war, si zic ca daca se schimba ceva pe serverul acesta sa aibe sistemul de war prioritate mai mare, pt ca e foarte enervant cand vezi ca el nu depune nici macar 10% efort dar castiga pur si simplu.
Cand l-ai descoperit: (spune cand ai descoperit bugul)ultima oara astazi 21:30
Locatie: (daca este bug la mapa)-
O poza cu bugul: (pune o poza cu bugul)https://imgur.com/a/20jRv

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-am explicat eu lui "Autist" cum sta treaba cu gang war system pe server. Am sa va explic si voua din nou.

 

1. Daca zona e a ta, adica esti owner pe zona.

- Atunci cand vine cineva sa atace si incepe war-ul, tu ai inaintate sa castigi fiindca e zona ta, de aceea

daca owner-ul zonei este in zona bara nu se face de culoarea celui care ataca, ci de culoarea owner-ului zonei. Adica

e clar ca are inaintate fiindca initial zona e a lui, si ramane a lui pana ce reusiti voi sa deveniti owneri (adica attackerii).

 

2. Daca esti attacker.

- Daca esti attacker si zona nu se face de culoarea ta, iar in zona e un membru owner al zonei, trebuie sa faceti kill-uri.

- Fiecare kill inseamna +1 territory kill si inseamna inaintate in a castiga zona, atata vreme cat faci cel putin 1 kill pe membru owner al zonei sau daca ai

mai multi membrii din gang-ul tau in zona pe care o ataci bara se va face de culoarea ta, iar el daca va revenii in zona, bara nu se va face de culoarea membrului owner al zonei ci ramane de culoarea attackerului, fiindca tu ai un kill in plus.

 

In concluzie, daca zona e a ownerului si nu aveti niciunu kills pe zona sau mai multi membrii decat el din gang-ul vonstru in zona, acea zona va ramane de culoarea ownerului.

Daca zona e a ownerului si il omorati pe owner in timp ce capturati, clar bara se va face de culoarea voastra, iar la revenirea acestuia in zona

bara va ramane de culoarea voastra, atata vreme cat nu va omoara el si atata vreme cat nu are mai multi membrii din gang-ul lui in zona.

 

:topicclosed:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×