Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Create an account on our board

or login and enjoy all the possibilities

Existing user? Sign In

Sign In



Sign Up

Hype Zone

New theme is UP!!!

News

Stay tuned by visiting this topic

Sign in to follow this  
Moroccan

Report admin Ruben

Recommended Posts

Nickname-ul tau: (numele tau in server)  : KaiN_

Nickname-ul jucatorului raportat: (numele jucatorului raportat) : Ruben ( Admin )

Motiv: (spune in cuvinte de ce raportezi acest jucator) Ii urca grad-ul la cap + e copil inca. #Hitler

Dovezi: (pune o poza sau mai multe cu dovezile aduse) : 

1. https://imgur.com/a/eEjDP

2. https://imgur.com/a/11MKK

3 .https://imgur.com/a/bgvPR

4. https://imgur.com/a/DxW88

Sunt destule dovezi , merita demote -2 sau chiar demote 0 o saptamana , dupa sa revina la functia pe care o are si poate sa nu mai faca parte din echipa lui Hitler xD 

Hai cristina , cauta niste admini normali la cap. Baxo , Black sunt prea perfecti  , nu stiu de ce ii tii si pe astea :V

 

Edited by Moroccan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper ca ai facut reclamatia din gluma. Imaginile au o rezolutie foarte mica, nu se intelege nimic din chat. Abia se intelege ce ai scris tu cu galben. Cand faci o reclamatie trebuie sa ai dovezi clare.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 1 minut, Liberty a spus:

Sper ca ai facut reclamatia din gluma. Imaginile au o rezolutie foarte mica, nu se intelege nimic din chat. Abia se intelege ce ai scris tu cu galben. Cand faci o reclamatie trebuie sa ai dovezi clare.

Exista zoom pe imgur in caz ca nu stii , se vede perfect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca să nu mai editez reply-ul de mai sus, fac altul în care îmi dau cu părerea.

1. Nu știu cine ești tu să ceri unwarn. Mai încolo voiai să fi tratat ca un player normal (la imaginea a 2-a), iar tu voiai unwarn(care se dă doar în situații speciale, nu că ai injurat și nu ai chef să primești kick). Ruben a folosit „marsh”, cum ai folosit și tu de altfel, dar și „țigane”, care nu e o jignire. Ruben a greșit puțin aici, dar în niciun caz nu poate fi vorba de demote. Poate doar o avertizare. Am fost și eu admin și știu cum e să te calce cineva pe nervi. Nimeni nu are nervi de oțel.

2. Părerea mea e că fiecare admin ar trebuie să aibă libertatea să acționeze cum crede de cuvință, în anumite situații. Când e vorba de limbaj urât și jigniri nu cred că se poate pune o sancțiune fixă, cum e în cazul hack-urilor. Sincer, în situația asta, și eu ți-aș fi dat mute.

3. Nu e o „înjurătură” ci e o jignire. Aici exprimarea lui Ruben nu a fost prea „drăguță”, dar nu cred că poate fi vorba de demote, ci, din nou, de un avertisment.

4. Ei bine, Fallen era pe server atunci și nu cred că a luat vreo măsură. Nu știu ce să zic aici, pentru că Fallen era online atunci și cred că a observat ce a făcut Ruben. Chiar dacă nu a văzut, nu cred că poate fi vorba de demote nici aici.

Am comentat ce am văzut în dovezi, deci nu știu contextele exacte. Tot ce am scris mai sus e o părere personală și nimic mai mult. Sper ca Ruben să nu fie sancționat prea drastic, pentru că nu e rost. Ar fi bine totuși să-și mai aleagă cuvintele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai sa o luam asa:

poza 1: ma calcai pe nervi deja de 5 minute, si eu explodez repede.

poza 2: mereu tu te plangeai la eagle ca iti dadea warn pana iei kick si eagle mi.a spus: nu-i mai da warn, dai mute mereu.

poza 3: 90% din admini erau online si nu au spus nimic. ma calcai pe nervi de 2 minute cu acelasi argument si am luato si eu ca tine, cu limbaj un pic sarit.

poza 4: deja eram "nervos", avea hh omu. de ce sa impartim firu in 4?! era clar ca avea hh. tot ma stresai cu "control" si etc, cand tu nu esti admin. Metoda ce-a mai simpla ca sa scap de acest "stres" era sa iti dau mute. 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram on in momentul acela si tu il cam cicaleai si ii cam puneai la indoiala calitatile lui de admin plus ca o cam cautai daca pot spune asa.Oricum asta nu cred ca e motiv de demote,mai ales de 3 nivele(chiar daca ai propus doar pentru o saptamana)

:contra:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×