Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Create an account on our board

or login and enjoy all the possibilities

Existing user? Sign In

Sign In



Sign Up

Hype Zone

New theme is UP!!!

News

Stay tuned by visiting this topic

ActiON_

[Sugestii] Sistem VIP, sistem de logare, sistemul de topuri

Recommended Posts

Salut! Am observat ca nu prea se mai respecta regulamentul boardului, in sensul ca nimeni nu mai pune la titlul topicului nickname-ul sau. Fallen, ai putea sa faci ceva in privinta asta? Adica sa nu mai punem numele, ca nu are rost, ca si asa se pune nickname-ul in modelul de postare.

Nickname: ActiON_

Ideile tale:

1) Topuri (comanda "/tops") pentru "Most Questions Reactions" (adica cine raspunde la cele mai multe intrebari) si "Most Money Bags" (adica cine a gasit cei mai multi saci cu bani).

2) GDN7pZw.png

YKCiUSD.png

Dupa cum observati, "Gold V.I.P.(3)" si "Bronze V.I.P.(1)" sunt scrise cu roz. Eu propun ca aceste texte sa fie scrise conform gradului pe care il ai. Adica, "Gold VIP" cu auriu (gold), iar "Bronze VIP" cu bronz (maro, sau care e culoarea). La fel si la "Silver VIP"'. Dar, aici ar mai fi de discutat niste chestii, pe care le voi prezenta mai jos.

3) Si asa Bronze VIP e gratis, propun ca playerii cu acest grad, care se logheaza pe server, sa nu mai apara pe chat, ci doar in acel TD din dreapta jos. Tot acolo vor aparea si simplii jucatori, fara niciun grad. Asadar, in chat, vor aparea doar jucatorii ce au Silver si Gold VIP si adminii.

4) Acestea sunt comenzile actuale de la VIP:

7O9FHC5.png

Eu propun urmatoarele schimbari:

- comanda "/vfire" (Gold VIP) sa fie trecuta la VIP Bronze. Consider ca acel extinctor nu are prea mare importanta.

- comenzile "/vgod" si "/vgodcar" (Bronze VIP) sa fie trecute la Silver VIP (sau ar merge si la Gold, dar deja acolo sunt prea multe comenzi si mult prea importante).

5) Sistemul de VIP sa fie bazat pe level-ul premium ("Premium Level") al unui jucator. Adica, sa poti deveni VIP doar pe baza level-ului tau.

De exemplu:

Bronze VIP - level 10/15

Silver VIP - level 25/30

Gold VIP - level 40/50

Descriere: am descris mai sus.

Cam atat pentru acum. Daca doriti, puteti sa aduceti imbunatatiri acestor idei, sau sa veniti voi cu alte sugestii.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1)Imi cer scuze daca ma insel fiindca acum spun din ce stiu,nu m-am uitat ca sa vad sigur dar din cate stiu daca folosesti comanda /top sunt prezente si top-urile pentru Money Bag si pentru Reaction test.

2)Ar da bine ideea din punct de vedere stilistic

In mare parte: :pro:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro la prima sugestie , in rest contra. Nu îmbunătățește cu nimic aceste schimbări. Gândește-te cu ce ajuta aceasta schimbări în prezent , cu ce ajuta in viitor. + Gândește-te și cu ce poate afecta , aceste idei sunt scrise înainte de somn. :))

 

EDIT. Se dau destule grade de vip la evente , de ce sa se de-a și la level ? Acele levele le faci in maxim 3 zile daca vrei.

La ideea 2 propun un verde deschis , nu așa cum ai zis tu. Daca se face toată fraza gold , silver.... Cum ai zis tu , nu se mai înțelege nimic.

 

EDIT.2 Faza cu schimbarea comenzilor , fiecare player trebuie sa aibă acces la vgod și vgodcar. Poate respectivul player vrea sa se distreze cu mașina sau așa cum se fac multe alte jocuri intre jucători , iar unu care face dm ii omoară și în așa fel pleacă de pe server dacă se întâmplă incontinuu , contra și aici . Comenzile trebuie lăsate free pentru fiecare jucător 

 

Ideea 5. Daca ar fi sa se aplice pe level , trebuie făcut în felul următor.

Creat un tabel /shop unde sa se găsească 

VIP 1 - Necesar level 15 și 150k money pentru a cumpăra .

VIP 2 - Necesar level 30 și 300k money pentru a cumpăra .

VIP 3 - Necesar level 45 și 450k pentru a cumpăra .

 

Edited by Moroccan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pro la prima sugestie , in rest contra. Nu îmbunătățește cu nimic aceste schimbări. Gândește-te cu ce ajuta aceasta schimbări în prezent , cu ce ajuta in viitor. + Gândește-te și cu ce poate afecta , aceste idei sunt scrise înainte de somn. :))
 
EDIT. Se dau destule grade de vip la evente , de ce sa se de-a și la level ? Acele levele le faci in maxim 3 zile daca vrei.
La ideea 2 propun un verde deschis , nu așa cum ai zis tu. Daca se face toată fraza gold , silver.... Cum ai zis tu , nu se mai înțelege nimic.
 
EDIT.2 Faza cu schimbarea comenzilor , fiecare player trebuie sa aibă acces la vgod și vgodcar. Poate respectivul player vrea sa se distreze cu mașina sau așa cum se fac multe alte jocuri intre jucători , iar unu care face dm ii omoară și în așa fel pleacă de pe server dacă se întâmplă incontinuu , contra și aici . Comenzile trebuie lăsate free pentru fiecare jucător 
 
Ideea 5. Daca ar fi sa se aplice pe level , trebuie făcut în felul următor.
Creat un tabel /shop unde sa se găsească 
VIP 1 - Necesar level 15 și 150k money pentru a cumpăra .
VIP 2 - Necesar level 30 și 300k money pentru a cumpăra .
VIP 3 - Necesar level 45 și 450k pentru a cumpăra .
 
La faza cu GOD-urile. După tine ar trebui să nu mai fie deloc sistemul de VIP...
Frate, în afară de sistemul de VIP, celelalte sugestii au un impact nesemnificativ. Adică doar de "design", dar nu cred că e corect termenul.
Ideile le-am scris azi dimineață. =))))))))) Propune tu idei care să aibă un impact pozitiv asupra serverului, deși nu știu ce s-ar mai putea face la el...

Ruben, nu la PP mă refeream, ci la level (PL).

P.S.: Hai să-i lăsăm pe TOȚI jucătorii să aibă acces la get, la goto ș.a.m.d. Exagerez, dar cu gândirea ta, Morrocan, la asta mi-e gândul. Scopul sistemului de VIP pe care-l propun e să stimuleze jucătorii să stea mai mult pe server. De fapt, și în forma actuală se face același lucru... Acest server e un fel de freeroam, nu DM, deci...

Respect opinia fiecăruia, dar spui niște aberații.

Trimis de pe al meu NEM-L21 folosind Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faza cu god ul , am stat și m-am mai gândit , analizat problema și cred că e perfect oke in felul următor .

/Vgod și /vgodcar să fie la vip lvl 3. Iar vip lvl 3 sa fie cumpărat decât cu bani reali .

Aștept părerea ta , Cristina 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×