Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Create an account on our board

or login and enjoy all the possibilities

Existing user? Sign In

Sign In



Sign Up

Hype Zone

New theme is UP!!!

News

Stay tuned by visiting this topic

Moroccan

Sugestie sistem gang

Recommended Posts

Nickname: (nickname-ul tau pe server) KaiN

Ideeata: (ideea) Descriere: (descrierea ideii tale) Sugestie - noua comanda pentru co-leader / leader . Sa se adauge comanda /gspawntank și să se poată folosi o sigura data la 2 ore. Acel tank sa sa primească Spawn pe un loc setat in zona gang ului . Daca ai spawnat acel tank și în 5 minute a luat foc , următoare comanda de Spawn sa o poți folosi peste 2 ore.

Sigur sa se adauge restricție , tank ul nu are voie să iasă din baza , daca acel player iese cu el pe poarta gate ului , automat să îl de-a afara din tank și să nu îl poată spawna din nou.

 

Beneficii : Îți poți apăra baza in caz că ramai singur on in gang și ești atacat de mai mulți playeri .

Propun sa se adauge aceasta idee doar in teste , daca e oke și nu se fac abuzuri . Se poate lăsa și pe viitor.

 

IDEEA - 2

Se cam abuzează de chestia asta cu omorârea playerilor între ei în același gang. Propunerea mea este sa se adauge un sistem care când dai într-un player care face parte din același gang cu tine sa îți de-a un mesaj la mijloc cu un mesaj " No kill this player" sau ceva gen. Faceți voi mai detaliată aceasta idee , va mai gândiți voi =))

 

IDEEA 3

Sa se adauge 90 mașini în ganguri , împărțite un toate gangurile la fel . Iar după sa se poată fura și maximum de mașini într-un gang să fie de 30 mașini. Deci 3 ganguri vor avea acces să aibă în gang cate 30 mașini. 

Cu aceasta idee se poate dezvolta cat de cat sistemul de gang pe server , vei avea ocupație pe server chiar daca nu sunt playeri on și nu poți face dm sau pnm.

 

IDEEA 3

Leaderul să aibă acces la o noua comanda - /gchangespawn și să poată schimba Spawn ul oriunde in zona gangului .

 

IDEEA 4

Hq-ul sa fie adăugat jos pe pământ pentru a reuși să intri mai repede in hq și să reușești să ieși pentru a face dm in continuare, pentru a nu îți pierde zona sau pnm . #vatzprinsvoi =))

 

IDEEA 5

Sa se adauge comanda /gaspawn pentru co-leader / leader . Aceasta comanda sa te teleporteze în gang ul celor aliați cu tine . #vatzprins și aici :))

 

IDEEA 6 , 7 , 8 ... 15 urmează , nu închideți topicul. Puteți da reply și , Cristina , poți accepta careva idei daca vrei :)) până las eu următoarele idei.

P.S. o să le las tot aici cu EDIT

 

 

 

Edited by Moroccan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 4 minute, Ruben_ a spus:

Sunt contra chestia de a avea tank.

Sistemul de war fain e cu arme simple. Nu mai venii ai tu cu ideei ca limitless si rh*

Cine a zis că nu am voie sa las idei ? Black și Cristina ma întrebat ce idei am pentru îmbunătățirea gangurilor , du-te și dați o palma te rog :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tank, am adaugat deja. Mie mi se pare nice sa avem /gtank. 

 

Ideea 1: (este deja cum ai spus).

Despre Gang Tank:

- Gang Tank se poate folosii doar cand e war, nu cand e timpul inaintea inceperii warului (alea 20 sec) ci cand e war-ul prorpiu zis.

- Gang Tank poate fi folosit doar daca esti owner-ul/attacker-ul TERITORIULUI (fiindca baza s-ar putea de ex sa fie "Santino Familia" dar teritoriul sa fie capturat de "Grove Street" si

"El Loco Cartel" sa fie ally cu "Grove Street", si sa vina "Surenos Cartel" sa faca war cu "Grove Street" pe teritoriul acela, in baza "Santino Familia", huh complicat, atunci doar Grove Street, El Loco Cartel si Surenos Cartel pot folosii, ei fiind: owner, ally, attacker. Cand iesi din baza Gang Tank-ul deja isi da erase (daca esti admin sau RCON: nu se sterge, doar daca esti player normal sau V.I.P, acum am facut ca daca civilii intra in tank si e war si sunt in gang zone sa se stearga tanku daca intra ei, in fine). 

 

Ideea 2:

- Chestia asta a mai fost inainte, cred ca inainte de v6.8, am scos. Pana la urma un mesaj sau chiar un slap in aer cum era, nu e indeajuns sa opresti anti gang team mate kill.

 

Ideea 3:

- Probabil in viitor, ii dau ACCEPTAT, insa nu cred ca o sa o fac curand, nu am timp.

 

Ideea 4:

- La fel ca la ideea 3.

 

Ideea 5:

- HQ-ul nu va fi adaugat jos, insa voi face obiectele globale atunci nu o sa mai cadeti prin ele.

 

Ideea 6:

- La fel ca la ideea 4.

 

In mare parte: :acceptat:, insa doar in viitor. Momentan nu prea am timp, am sa las sticky si featured acest topic pentru a nu uita de el.

 

#EDIT, Daca mai ai sugestii dai reply mai jos, nu da EDIT la cel de sus, pentru a vedea mai clar.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) :pro:

2) :pro: , dar asta nu e de ajuns. Iar in privinta asta as mai propune si eu ceva. Daca ucizi un coechipier din gang de 5 ori (atentie, se va contoriza si dupa ce iesi de pe server), vei fi dat afara automat din gang.

3) Meh, nu stiu daca chestia asta trebuie reglementata intr-un fel. Sunt neutru.

3* (ai scris de doua ori "ideea 3") - :pro:

 

4) Nu ma pot pronunta aici.

5) :pro:, de la co-leader.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×