Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Create an account on our board

or login and enjoy all the possibilities

Existing user? Sign In

Sign In



Sign Up

Hype Zone

New theme is UP!!!

News

Stay tuned by visiting this topic

Sami

[SUGESTIE]Economia serverului

Recommended Posts

Nu respect modelul deoarece e o altfel de sugestie.

Economia serverului trebuie adaptata. Din 3-4 curse tirist iti iei casa. Se poate face in felul urmatorȘ

1. Pretul curselor ramane la fel, dar casele vor fi mult mai scumpe(cele urate/cocioabe(cum vreti sa le spuneti) ar fi in jur de 5-6kk(parerea mea), casele modeste undeva la 9-10kk si vilele undeva la 15-20kk). La bussinesuri la fel, la masini la fel, mai scumpe.

2. Toata economia serverului este schimbata: Pe curse vei primi intre 2.000$-15.000$(cele mai lungi 12-15k, iar cele scurte 2-12k). Casele vor costa in felul urmator: casele vechi/cocioabele 45.000$, casele modeste 65.000$-70.000$, iar vilele 85.000$-95.000$, chiar mai scump, pretul depinzand de zona unde e amplasata casa și de aspectul acesteia.

Acest lucru ar duce la WIPE, nu neaparat total ci doar la case+masini, eventual bani. 

Lasati in comentarii daca sunteti de acord sau nu cu aceasta sugestie.

E o sugestie, tratati-o ca atare!

Consider ca serverul va fi mult mai organizat si nu te vei plictisi asa de repede.

Edited by Sami
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varianta a doua, clar. (nici macar nu ai precizat; se vede clar ca sunt doua idei total diferite) :)) Stiu ca voua va e frica ca trucking-ul sa aiba elemente "real-life", dar si unele sume pe care le propui la curse (din a doua varianta) sunt destul de mari. Sau poate nu... Insa doar daca, pentru cele mai scumpe, si ce vei transporta va conta.

 

IN FINE... Daca detinatorii acestui server vor fi deschisi unor idei mai "real-life", adica conforme cu viata reala, atunci mai discutam. Pana atunci...TRUCKING=ELEMENTE REAL-LIFE. Incercati sa nu va mai feriti de faptul asta. Spun asta pentru ca eu - si Sami - stim istoria RNT-ului.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, ActiON_ said:

Varianta a doua, clar. (nici macar nu ai precizat; se vede clar ca sunt doua idei total diferite) :)) Stiu ca voua va e frica ca trucking-ul sa aiba elemente "real-life", dar si unele sume pe care le propui la curse (din a doua varianta) sunt destul de mari. Sau poate nu... Insa doar daca, pentru cele mai scumpe, si ce vei transporta va conta.

 

IN FINE... Daca detinatorii acestui server vor fi deschisi unor idei mai "real-life", adica conforme cu viata reala, atunci mai discutam. Pana atunci...TRUCKING=ELEMENTE REAL-LIFE. Incercati sa nu va mai feriti de faptul asta. Spun asta pentru ca eu - si Sami - stim istoria RNT-ului.

Asta zic si eu, eu prefer a doua varianta. Pot ajuta si la schimbarea economiei, asta stiu face :))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×