Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Create an account on our board

or login and enjoy all the possibilities

Existing user? Sign In

Sign In



Sign Up

Hype Zone

New theme is UP!!!

News

Stay tuned by visiting this topic

Sign in to follow this  
Adi

Cerere DNS

Recommended Posts

Numele serverului: Hype-Zone RPG
Nickname-ul ownerului: GasPipe & Adi
Vârsta Ownerului: 22 & 16
IP-ul serverului: <șters>
Tipul serverului: RPG
Ce DNS doresti: RPG.HYPE-ZONE.RO
Firma de Hosting: http://0ping.ro
Link gametraker: <șters>
Numele boardurilor: Daca vom fii acceptati voi da categoriile intr-un pm administratorului.

EDIT: Am uitat sa precizez ca serverul este inca in teste. La deschiderea acestuia vom avea promovari ale unor youtuberi.
Edited by Liberty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am intrat puțin și sincer nu am văzut nimic diferit față de alte servere RPG. Poate sunt chestii mai interesante pe parcurs, cine știe...

Nu prea îmi place când alții iau numele unei comunități care nu e a lor și îl folosesc pentru serverul lor. Asta nu e o problemă așa mare, dar cred că un server cu numele „Hype Zone RPG” ar fi trebuit să fie deținut de un administrator al forumului.

Încă mai aveți mult de lucrat. Chiar destul de mult. Textdraw-urile nu sunt foarte bune. 

Sincer, nu o să dau PRO sau CONTRA, sunt destul de indecis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serverul tau, facut de tine ? No way.

E foarte asemanator cu tot ce exista deja in zona RPG-ului, nimic nou, nimic ce sa atraga. Aveti de lucrat mult, foarte mult ca acel server sa arate diferit de altele. Ca fondatoare aici eu v as da respins, dar prefer sa raspunda BlackEagle. sau CrystalMD.

 

In plus voi ar trebui sa aveti deja macar minimul de jucatori. Nu sa veniti asa.. de nici unde. Adica faza cu youtuberii nu prea o cred. Iar jucatori nu o sa aveti, nu asa. Eu nu v as accepta pe buna dreptate. Eu n as veni cu un server despre  care nici nu sti daca are vreun viitor.

 

:contra:

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@FaLLenGirL daca am avea comunitate unde playerii ar putea citi si ei un regulament etc. am avea si playeri...

Si daca am avea subdomeniu pentru panel ar fi si mai multi playeri (Panel-ul e configurat deja dupa baza de date)

Tin sa precizez ca pe GM-ul asta am avut 100/100 playeri constant doar ca fondatorii comunitatii in care am fost aveau toti sub 17 ani si nu prea aveai cu cine sa te intelegi...

Daca nu o sa fim acceptati aia e.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu voi da cu parerea pana nu voi intra pe server. Cat despre DNS,e foarte ok

 

LATER EDIT! Am intrat pe server,totul este ok,fara nici un bug. La mai multi playeri 

:pro:

Edited by [RO]NekFero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prea putine lucruri modificate la server ..acelasi server care l-am putut vedea si acum 3 - 4 ani il vad si acum, chiar cu aceleas culori. 

Aprob cam ce a zis fallen mai sus .. slabe sanse, slabe sanse sa ajungeti departe mai ales ca e foarte greu cu jucatorii.. mai ales daca nu vi cu ceva nou mai mereu / sa platesti reclame si promovari .. 

 

Deoarece comunitatea noastra e de asemenea la inceput de drum de la mine aveti un :pro:  cine stie .. de la 0 am inceput toti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×